XXII Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Polskiego Towarzystwa Nefrologicznego

Aktualności

W dniach 18 – 20 czerwca 2015 roku, w Hotelu Aquarius w Kołobrzegu miała miejsce XXII Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Polskiego Towarzystwa Nefrologicznego.

Wydarzenie to miało bardzo wysoką frekwencję – w obradach wzięło udział 800 na 820 członków Polskiego Towarzystwa Nefrologicznego. Konferencja przyciągnęła wielu uczestników z powodu atrakcyjnej tematyki, m.in. : „ Życie wyszło z morza, czyli gospodarka wodno-elektrolitowa i kwasowo-zasadowa” czy „Jednak jesteśmy potrzebni, czyli konsultacje nefrologiczne na innych oddziałach”.

film

Również miejsce, czyli Kołobrzeg oraz imprezy towarzyszące miały wpływ na wysoką zgłaszalność na to wydarzenie. Atrakcją Konferencji, był zorganizowany po raz pierwszy pięciokilometrowy „Bieg nefrologów”.

Zdobywcą srebrnego medalu był dr Maciej Domański a brązowego – prof. Kazimierz Ciechanowski obaj z z Kliniki Nefrologii. W trakcie trwania Konferencji odbyła się sesja „Młodzi zdobywają Kołobrzeg”, czyli zorganizowana po raz pierwszy sesja Klubu Młodych Nefrologów. Młodzi naukowcy mieli szansę na wygłoszenie wyników swoich prac, a najlepsze 4 prace zostały nagrodzone i wyróżnione prze Prezesa ERA EDTA prof. Andrzeja Więcka oraz Prezes PTN- prof. Magdalenę Durlik.

Zobacz więcej zdjęć z I Biegu Nefrologów >>

Facebook