Aktualności

Spotkania edukacyjne dla młodzieży o transplantacji

Aktualności, Dla Pacjenta

Fundacja Pro Renum we współpracy z Poltransplantem w dniach 8-15.08.2018. będzie organizatorem warsztatów pod hasłem „Transplantacja może uratować życie”. Spotkania będą odbywać się w strefie Cywilizacja w czasie Ogólnopolskiego Zlotu Związku Harcerstwa Polskiego w Gdańsku.

Główne cele spotkań to:

  • Przedstawienie informacji dających podstawy do świadomego wyboru: akceptacji lub sprzeciwu wobec dawstwa narządów
  • Zachęcenie do rozmowy w gronie bliskich na temat dawstwa narządów

Do realizacji zadań warsztatowych została przygotowana strona internetowa www.przeszczepzycie.pl
Akcja wspierana jest przez grant firmy Roche Polska.


V Rajd Rowerowy dla transplantacji – Podziel się sobą!

Aktualności, Dla Pacjenta

V Rajd Rowerowy dla transplantacji – Podziel się sobą! rusza 29 maja, przez legnicę, Żagań, Gubin, Kostrzyn nad Odrą, Gryfino i kończy 3 czerwca w Szczecinie. W Rajdzie weźmie udział około 20 uczestników. Będą to osoby po przeszczepie, rodziny dawców, tandem z osobą niewidomą i osoby popierające świadome dawstwo narządów i tkanek. Read more


Konferencja: Aktywność fizyczna jako lek – Punkt widzenia Ekspertów

Aktualności


2 czerwca 2018 roku w Netto Arena w Szczecinie odbędzie się konferencja „Aktywność fizyczna jako lek – Punkt widzenia Ekspertów”.
Read more


Piąty w tym roku przeszczep rodzinny

Aktualności

W Klinice Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej Szpitala Klinicznego nr 2 PUM w Szczecinie przeszczepiono pacjentowi nerkę w ramach dawstwa rodzinnego. 37-letni pacjent, który otrzymał nerkę od swojej żony, czuje się dobrze.

Read more


Rocznice przeszczepienia nerki – wystawa

Aktualności, Dla Pacjenta

Z okazji 50 lecia pierwszego przeszczepiania nerki w Polsce oraz 34 rocznicy przeszczepienia tego narządu w Szczecinie przedstawiamy Państwu wystawę zdjęć dokumentujących drogę pacjenta z chorobą nerek od momentu wejścia w program leczenia nerkozastępczego, przez kwalifikację do transplantacji aż do momentu operacji.
Read more


Transplantacja nerki od Żywego Dawcy

Aktualności

W dniu 18 marca 2016 zespoły Klinik Chirurgii Transplantacyjnej, Urologii oraz Nefrologii PUM w Szczecinie wykonały kolejny zabieg laparoskopowego pobrania i transplantacji nerki od Żywego Dawcy.

Read more


Zawód nefrolog – transplantolog

Aktualności

Czym właściwie zajmuje się nefrolog-transplantolog? To pytanie, które bardzo często słyszymy od naszych pacjentów i ich rodzin.

Read more


Klinika się zmienia

Aktualności

Klinika Nefrologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych szpitala na szczecińskich Pomorzanach cały czas się zmienia. Kolejne pomieszczenia są remontowane, modernizowane i doposażane. Udało się też powiększyć przestrzeń przeznaczoną dla pacjentów. Read more


XXII Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Polskiego Towarzystwa Nefrologicznego

Aktualności

W dniach 18 – 20 czerwca 2015 roku, w Hotelu Aquarius w Kołobrzegu miała miejsce XXII Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Polskiego Towarzystwa Nefrologicznego. Read more


Praca dla lekarzy

Aktualności

Szpitalne Centrum Medyczne w Goleniowie Sp. z o. o. pilnie zatrudni lekarzy posiadających specjalizację w zakresie chorób wewnętrznych, w trakcie specjalizacji i lekarzy medycyny.

Proponujemy zatrudnienie w Oddziale chorób wewnętrznych na stanowiska asystenta oddziału, w godzinach ordynacji i na dyżury lekarskie.
Oferujemy pracę w młodym i prężnym zespole oraz bardzo dogodne warunki płacy.
Dla młodych lekarzy oferuje się 4 miejsca rezydenckie. Istnieje możliwość otwarcia specjalizacji z nefrologii.
Warunki zatrudnienia do uzgodnienia, telefon kontaktowy: 606-941-335


Facebook